5 fantastických parodií na Jamese Bonda

26.08.2024

Bond. James Bond. Tak přesně těmito slovy následující filmy… nezačínají. Přesto mají s oblíbenými bondovkami hrozně moc společného. Jen všechny části adaptací Iana Fleminga překrucuje a mění v legrační momenty.

Teď už vám všem nejspíš došlo, že jsme si pro vás v dnešním článku připravili pětici fantastických parodií na příběhy agenta s povolením zabíjet. Vítejte na Showbiz.cz a přejeme vám příjemnou zábavu.

Agent WC 40

Když se řekne parodie na Jamese Bonda, mnohým se vybaví Leslie Nielsen ve své roli Agenta WC 40, což je přímočaře absurdní a komediální zpracování špionážního žánru. Nielsen zde hraje Dicka Steelea, agenta, který se musí vrátit do služby, aby zachránil svět před šíleným generálem Rancorem. Tento snímek je plný klasických narážek nejen na Bonda, ale i na další filmové klasiky, což mu dává nezaměnitelný humor a šarm.

Humor filmu je založen na groteskním humoru a přehnaných situacích, což je pro Nielsenovu filmografii naprosto typické. I když se film může zdát místy poněkud jednoduchý, jeho absurdita a nadsázka jsou přesně tím, co od zdařílé parodie očekáváme. Pokud máte rádi lehkou zábavu a chcete vidět Bonda v úplně jiném světle, Agent WC 40 je pro vás ideální volbou.

Archer

Zatímco většina parodií na Jamese Bonda se drží filmového plátna, Archer zvolil formát animovaného seriálu, který posouvá hranice žánru (včetně toho, co diváci vydrží). Hlavní postava, Sterling Archer, je sice superšpionem, ale také je to egoistický, malicherný a nezodpovědný alkoholik, který se otáčí za každou sukní. Je to prostě James Bond se všemi vlastnostmi vytočenými do extrému.

Seriál si bere na paškál všechny typické prvky špionážních filmů a přetváří je do groteskních situací, kde nechybí vulgarita a drsný humor. Archer je specifický svou kombinací absurdního humoru a komplexních příběhových linií, které často parodují konkrétní Bondovky či jiné filmy. Tvůrci seriálu nezůstávají jen u karikatury, ale přidávají do příběhů i hlubší vztahové a emocionální prvky, což dělá z Archera nejen zábavnou parodii, ale i seriál, který nabízí víc než jen prvoplánovou „řachandu“.

Austin Powers

Série Austin Powers s Mikem Myersem (60) v hlavní roli stejnojmenného agenta je zřejmě nejznámější a nejmilovanější parodií na Jamese Bonda. Myers dokázal v sérii ztvárnit nejen nepochopitelně neodolatelného špiona z 60. let, ale i jeho ústředního protivníka Dr. Zla a řadu dalších postav, jak je ostatně komikovým zvykem.

Všechny tři díly série jsou plné odkazů nejen na bondovky, ale i na popkulturu obecně, a jeho humor těží z konfrontace stylu 60. let se současností. Co dělá Austina Powerse tak zábavným, je jeho směs výstřednosti, sexuálních narážek a absurdního chování, které kontrastuje s uhlazeným a profesionálním Bondem. Myersovo podání postavy je natolik přesvědčivé, že Austin Powers zůstal v srdcích fanoušků po celé dekády a stal se symbolem komediálního přístupu k špionážnímu žánru.

Nejtajnější agent

Nejtajnější agent je kultovní komediální televizní seriál z roku 1965, který vytvořili Mel Brooks (98) a Buck Henry (61). Tento seriál, jehož hlavním hrdinou je nešikovný tajný agent Maxwell Smart, si získal obrovskou popularitu díky svému jedinečnému spojení špionážního žánru a bláznivé komedie.

Maxwell Smart, ztvárněný Donem Adamsem, pracuje pro organizaci CONTROL a musí neustále čelit šíleným plánům zločinecké organizace KAOS. I když Smartovi chybí elegance a efektivita, jeho neúnavné odhodlání a neobvyklé způsoby často vedou k úspěchu – byť ne tak, jak by si kdo představoval.

Seriál Get Smart" se stal ikonickým nejen díky svému humoru, ale také díky inovativnímu využití různých špionážních zařízení, které parodovaly tehdejší populární špionážní filmy, jako jsou ty s Jamesem Bondem. Seriál byl také známý pro své nezapomenutelné hlášky, například a díky svému humoru a originálním nápadům se Get Smart stal jedním z nejuznávanějších komediálních seriálů své doby. Jeho vliv přetrvává dodnes, což dokazuje i filmová adaptace z roku 2008 se Stevem Carellem (62), která vzdává hold původnímu seriálu.

Johnny English

Rowan Atkinson (69) v roli Johnnyho Englishe přináší kombinaci Mr. Beana a Jamese Bonda v jedné osobě. Jeho Johnny English je špion, který sice postrádá schopnosti, ale má nesmírné štěstí a díky němu se mu podaří překonat všechny nástrahy. Film kombinuje fyzickou komedii s typickým britským humorem, čímž vytváří postavu, která je stejně komická jako neodolatelná.

Johnny English je parodií, která si nebere servítky a otevřeně se vysmívá všem špionážním klišé. Ať už se jedná o superpadouchy nebo sofistikované technologie, Johnny English vždy najde způsob, jak situaci zkomplikovat a zároveň ji nečekaně vyřešit. Tento film je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí vidět parodii, která spojuje inteligentní humor s čistou zábavou.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Rowan Atkinson, Leslie Nielsen, Mel Brooks, Mike Myers

Filmy:
Austin Powers: Špionátor, Agent WC 40, Johnny English, Get Smart

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
bondovky, parodie celebrity, špionážní filmy, agent James Bond, Leslie Jones role, americké parodie, úspěšné parodie, špionážní parodie
TOPlist