5 prolhaných reklamních kampaní na filmy
09.02.2022
Filmová studia udělají cokoliv, aby na své nové snímky nalákala co největší množství diváků. Občas ale návštěvy herců v oblíbených talkshow a klasické PR kampaně nestačí, a tak se vychytralí marketéři uchýlí i k nekalejším praktikám. Některé reklamní kampaně tak představují své filmy v úplně jiném světle, než které jim skutečně patří.
V dnešním článku vám proto představíme pětici filmů, o kterých měli diváci při prvním zhlédnutím naprosto zkreslenou představu. Stali se totiž oběťmi lživých reklamních kampaní, které slibovaly něco, čím dané filmy rozhodně nebyly. To samozřejmě neznamená, že by byl každý film dnešního seznamu vyloženě špatný. Naopak. Některé z nich jsou skvělými počiny. To je ale rozhodně neomlouvá z podvedení diváků.
Klokan Jack
Ačkoliv jsme v předchozím odstavci psali, že následující snímky nepatří mezi filmový odpad, Klokan Jack je v tomto ohledu výjimkou. Nejenže jeho reklamní kampaň lhala svým divákům, ale zároveň šlo o opravdu nepovedený film, který rozhodně nestojí za vaši pozornost.
Tahle komedie vypráví o dvou kamarádech, kteří mají odletět do Austrálie a tamnímu mafiánovi předat tučnou obálku. Když se konečně dostanou do Australské pouště, omylem srazí klokana a z legrace ho obléknou do mikiny jednoho z hrdinů. Klokan byl ale jen v bezvědomí a v momentě, kdy ožije, odskáče pryč i s obálkou naplněnou 50 tisíci dolary.
Právě tohoto vačnatce se týkala největší lež celé reklamní kampaně. Veškeré propagační materiály naznačovaly, že půjde o zábavný snímek o tancujícím klokanovi, který bude zaměřen hlavně na mladší publikum. Ve skutečnosti se však titulní Klokan Jack ve filmu objevil jen v hrstce scén, a šlo tak o podprůměrnou roadmovie plnou trapných vtipů.
Jennifer’s Body – Bacha, kouše!
Jen málokterý dospívající muž neví, kdo je Megan Fox (35). Tahle americká kráska se ještě před deseti lety objevovala skoro v každém větším filmu, aby tak hollywoodským filmařům přinesla více mužských platících diváků. Fox ale není jen krásnou ženou, ale herečkou s poměrně překvapivou dávkou talentu.
Její rozsah zaskočil snad každého, kdo v roce 2009 viděl snímek Jennifer’s Body – Bacha Kouše! Celá reklamní kampaň byla zacílena právě na dospívající chlapce, kteří se z plakátů a trailerů k filmu pochopitelně domnívali, že půjde o snímek s jednoduchou zápletkou a spoustou záběrů na hereččino obnažené tělo.
Představte si jejich překvapení, když v kině zjistili, že ke sledování Jennifer’s Body musí zapojit i jiný orgán, než který mají v kalhotách. Ačkoliv se film na první pohled tváří jako obyčejný krvák s krásnými mladými herci, v jeho nitru je spletitý příběh o ženském přátelství. V posledních letech se Jennifer’s Body setkává s obnovením zájmu ze strany veřejnosti a jde o film, který se těší velké popularitě i u LGBT komunty.
V Bruggách
Krimi thriller V Bruggách je fantastickým filmem, který v sobě skvěle mísí boj s depresemi, strach o vlastní život a černou komedii. Pokud jste ale viděli propagační materiály, které na film s Colinem Farrelem (45) a Brendanem Gleesonem (66) v roce 2008 lákaly, určitě jste měli o povaze filmu diametrálně odlišnou představu.
V Bruggách se totiž navenek tvářilo jako ztřeštěná komedie plná absurdních scén a často až laciného humoru. Ačkoliv snímek několik vtipných scén skutečně obsahuje, jeho temný příběh misky vah zásadním způsobem převažuje ve prospěch drama. Je totiž jen velmi obtížné vydávat film o nájemném zabijákovi, který se vyrovnává s nezáměrným zabitím dítěte, za komedii.
Drive
Se záměnou žánru v reklamní kampani se potýkal i následující snímek z roku 2011, ve kterém si hlavní roli zahrál Ryan Gosling (41). Drive je krimi thrillerem o bezejmenném řidiči, který si po nocích přivydělává jako nájemný šofér zločineckých gangů. Rozhodne se s touto pochybnou kariérou skoncovat, ale čeká ho ještě jedna poslední „prácička“. A jak to tak bývá, jeho odchod se značně zkomplikuje.
Tenhle popis i trailery k filmu mohou diváka přivést k myšlence, že je Drive jen dalším bezduchým akčním filmem ve stylu Rychle a zběsile. Ve skutečnosti šlo ale vlastně o umělecký film, který s akčním žánrem spojovala jedna, maximálně dvě scény. Jediný únik od loupeže, přijde hned na začátku filmu, a pak jde spíš o osobnostní drama o muži, který chce změnit svůj způsob života.
Godzilla
Na konec dnešního článku jsme si nechali snímek, který se podle reklamní kampaně měl celý točit okolo postavy Bryana Cranstona (65). Ten se v první polovině minulého desetiletí těšil obrovské popularitě díky ztvárnění Waltera Whitea v napínavém seriálu o obchodu s drogami s názvem Perníkový táta.
Není proto žádnou záhadou, proč jej tvůrci remaku Godzilly z roku 2014 cpali na každý propagační materiál, který k filmu vytvořili. Cranstonův obličej na vás zíral z plakátů a trailerů na každé platformě, kterou si dokážete představit. Pokud jste však na Godzillu šli s tím, že vás čeká drama s Perníkovým tátou v hlavní roli, přibližně ve třetině filmu vám nejspíš spadla brada.
Právě tehdy totiž Cranstonova postava zemře a herec se tak z filmu se tak nadobro vytratí. Větší šok by přišel jen v případě, že by se ve filmu neobjevila ani titulní Godzilla.
(tod)
Megan Fox, Colin Farrell, Brendan Gleeson, Ryan Gosling
Filmy:
Jennifer's Body - Bacha, kouše!, Klokan Jack, V Bruggách
Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,
Tagy:
reklamy, reklamy na filmy, filmové reklamy, prolhané reklamy