5 režisérů, kteří byli vyhozeni z vlastních filmů
10.10.2018
Poměrně často se stává, že nejsou režiséři spokojení s výkony svých herců, a tak se je rozhodnou vyměnit. Je to smutná věc, která často rozhodí práce na právě vznikajících filmech, ale když je to potřeba, tak se nedá nic dělat. Možná vás to překvapí, ale existuje ještě jedna mnohem horší možnost. Může se totiž stát, že vyhazov dostane samotný režisér.
Může k tomu dojít kvůli různým studiovým rozhodnutím, ale občas se stane, že od filmů režiséři odejdou na základě vlastního rozhodnutí. Jejich filmy pak dostane na starost někdo jiný a vznikne tak úplně jiný snímek, než bylo původně zamýšleno. Showbiz vám proto nyní přináší pět režisérů, jejichž filmy dodělali jejich kolegové.
5. Richard Donner – Superman 2
Vzhledem k úspěšnosti prvního Supermana z roku 1978 se můžete poměrně oprávněně divit, proč byl z jeho pokračování vyhozen původní režisér Richard Donner (88). Právě on měl na svědomí první opravdu velký komiksový film, který navíc v kinech trhal rekordy. Proč ho tedy v druhém díle nahradil Richard Lester (86)?
Důvod byl prostý. Studio Warner Brothers Donnera totiž zahltilo téměř nesplnitelnými úkoly. Režisér filmů jako Smrtonosná zbraň, Rošťáci nebo Maverick totiž dostal za úkol natáčet dva filmy o Supermanovi zároveň, a tyto filmy navíc měly vyjít v tom samém roce.
Přestože první film vyšel v zadaném termínu roku 1978, druhý film se neustále zpožďoval a studiu se nelíbil ani narůstající rozpočet. Po tom, co Donner natočil téměř tři čtvrtiny celého filmu, byl k natáčení přizván Richard Lester, který původního režiséra nahradil. Ten přetočil hned několik scén filmu, aby byl v titulcích uveden jako hlavní režisér a film tak dokončil.
Donner se však dočkal jisté satisfakce, když mu v roce 2006 vyšla jeho verze filmu, která sklidila mnohem lepší hodnocení než původní film.
4. Paul Schrader – Vymítač ďábla: Zrození
Možná víte o tom, že má nezapomenutelný průkopnický horor hned několik (i když ne zrovna povedených) pokračování. Jedním z nich je i prequelový film z roku 2004 s podtitulem Zrození. Ten dostal původně na starost Paul Schrader (72), když si ale film vyhledáte, zjistíte, že je pod filmem podepsaný Renny Harlin (59).
Za touto výměnou opět stojí studio Warner Brothers, kterému se nelíbila varianta psychologického thrilleru, se kterou chtěl Schrader pracovat. Rozhodli se proto najmout Harlina, který se zaměřil spíše na šokující scény plné násilí než na postupně gradovaný thriller.
To se později ukázalo jako nešťastná volba, jelikož Zrození u diváků i kritiky rozhodně nezabodovalo a stalo se tak totálním propadákem. Stačí se podívat na ČSFD, kde má snímek pouhých 48 %. Je ale fakt, že se o mnoho lépe nevedlo ani později vydané verzi Paula Schradera.
3. Bryan Singer – Bohemian Rhapsody
Životopisný snímek o legendární kapele Queen čelil za dobu své produkce skutečně mnoha různým problémům. Původně se měl do role Freddieho Mercuryho vtělit kontroverzní komik Sasha Baron Cohen (46), který však od projektu v brzkém stádiu jeho tvorby odešel.
Podobný osud čekal i prvního režiséra snímku Dextera Fletchera (52), který také odešel na základě vlastního rozhodnutí. Hlavní role se proto zhostil Rami Malek (37) a režie se ujal Bryan Singer (53). Tam však problémy filmu ani zdaleka neskončily.
I Singer totiž od Bohemian Rhapsody odešel, ale v jeho případě „byl spíše odejit“. Režisér původních X-Menů totiž začal oficiálně mít „blíže nespecifikované zdravotní problémy“, kvůli kterým často vynechával i celé natáčecí dny. Existují však i spekulace o sporu mezi Malekem a Singerem, které vyústily v režisérův odchod.
Snímek o světoznámé kapele tak musel opět dokončit Fletcher, který od projektu v jeho začátcích odešel. O tom jak všechny tyto problémy ovlivnily celkový film, se budeme moci přesvědčit v kinech už od prvního listopadu letošního roku.
2. Phil Lord a Christopher Miller – Solo: Star Wars Story
Od dalšího filmu na našem dnešním seznamu odešli dokonce hned dva režiséři. To však není tak strašné, jak se může na první pohled zdát. Těmito režiséry totiž byli Phil Lord (43) a Christopher Miller (43), kteří fungují jako režisérské duo. Takže se dá říct, že Ron Howard (64) byl v pořadí teprve druhým režisérem, který se tohoto spin-offového filmu série Star Wars ujal.
Millera a Lorda proslavil jejich veleúspěšný LEGO® příběh či oba akční filmy ze série 21 Jump Street. Jejich režie se však nelíbila studiu Lucasfilm, které nesouhlasilo s jejich spoléháním na humor a improvizaci. Emilia Clarke (31) si navíc postěžovala, že duo režisérů neposkytovalo svým hercům jasné pokyny a že jim chyběly potřebné zkušenosti.
Snímek o původu ikonického hrdiny Hana Sola proto dostal za úkol Ron Howard, který paradoxně odmítl natáčení první prequelové epizody s názvem Skrytá hrozba.
1. James Gunn – Strážci galaxie Vol. 3
Současná přehnaná politická korektnost Hollywoodu, která vypukla skandálem #MeToo připravila o práci i režiséra jedné z nejpovedenějších „marvelovek“ současnosti. Určitě jste totiž zaznamenali, že i James Gunn (48), který stál za oběma díly Strážců galaxie, byl od natáčení Vol. 3 vyhozen.
Disney Gunna propustilo poté, co se na povrch dostaly některé jeho přisprostlé a objektivně nevhodné Tweety, které režisér zveřejnil mezi lety 2008 a 2012. Přestože se za své chování Gunn omluvil a svých kontroverzních vtipů lituje, studio myšáka Mickeyho ho bez zaváhání propustilo.
Za Gunna se postavila nejen spousta jeho fanoušků, ale i většina hereckého obsazení této superhrdinské série z vesmíru. Herci dokonce vydali i společné prohlášení, ve kterém se za svého oblíbeného režiséra staví. Disney však zatím vypadá neoblomně. Jak to s třetími Strážci dopadne, je proto zatím „ve hvězdách“.
(tod)
Phil Lord, Paul Schrader, Bryan Singer, Dexter Fletcher, Richard Donner, Sacha Baron Cohen, James Gunn
Filmy:
Superman 2, X-Men, Vymítač ďábla: Zrození, Guardians of the Galaxy
Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,
Tagy:
hollywoodske filmy, slavní režiséři, Bohemian Rapsody film, zajímavosti z natáčení, filmové zajímavosti, Strážci galaxie režisér, Superman režisér filmu, spin-off Han Solo, James Gunn filmy, zajímavosti z Hollywoodu, slavné hollywoodské filmy, kampaň meetoo, James Gunn vtipy, James Gunn meetoo, ameriští režiséři