7 filmových chyb v Lize spravedlnosti
03.03.2019
Komiksový snímek studia DC s názvem Liga Spravedlnosti z roku 2017 byl pro fanoušky superhrdinských filmů přinejmenším rozporuplným filmem. Spousta diváků film odsuzovala za přílišně temnou atmosféru a to, že se snímek o několika superhrdinech bere příliš vážně. To je opravdu zvláštní, jelikož je jednou z hlavních rolí král Atlantidy, mezi jehož schopnostmi je i komunikace s rybami.
To se ale za skutečnou chybu počítat nedá. V posuzování kvality filmů totiž hraje velkou roli i vkus jednotlivých diváků. Co už ale posuzovat můžeme, jsou regulérní filmové chyby, kterých jsou všechny snímky plné. My vám teď proto přinášíme sedm z těch nejočividnějších chyb, které v Lize spravedlnosti můžete najít.
7. Polonahý Aquaman
Přestože jsou komiksové snímky většinou cíleny na mužské a chlapecké publikum, obsazení Ligy Spravedlnosti by mohlo svědčit o naprostém opaku. Věčně přehlíženého Aquamana totiž ve filmech studia DC hraje havajský svalovec Jason Momoa (39), který je idolem mnoha dívčích srdcí už od jeho první slavné role Khala Droga ve Hře o trůny.
Zdá se však, že tvůrci filmu chtěli dívčímu publiku dopřát hercova těla až příliš, jelikož se občas mezi jednotlivými záběry stane, že si král Atlantidy z ničeho nic svleče své triko. Toho si můžete všimnout v momentě, kdy se superhrdinský tým vydává oživit Supermana na kryptonskou vesmírnou loď. Aquaman začíná ve své plné zbroji, aby se jen o několik záběrů dál objevil nahoře bez.
6. Neviditelná zbroj
Obdobné problémy potkaly i Wonder Woman. Ne, že by se ve scénách objevovala polonahá, ale její bojová výbava se během soubojů přemisťuje, mění, a dokonce občas zmizí úplně. Nejvíce si toho můžete povšimnout ve scéně v tunelech pod Gothamem, ve které superhrdinové poprvé poměří své síly se Steppenwolfem a jeho armádou.
Wonder Woman začíná svůj boj bez štítu, ale ten se jen o několik záběrů později záhadně objeví v její ruce. Uplyne jen několik vteřin a štít se jí z ruky přemístí na záda a v jeho původním místě jej nahradí meč. Podle komiksů má tato hrdinka ve své výbavě neviditelnou stíhačku, ale o jejím neviditelném štítu jsme skrze Ligu spravedlnosti slyšeli poprvé.
5. Nejmladší superhrdina
Barry Allen, známý jako superrychlý Flash je nepochybně nejmladším členem ostříleného superhrdinského týmu. Svou rychlostí a inteligencí se však svým kolegům dokáže zdatně vyrovnávat. Pokud by vás však zajímalo, o kolik je Barry mladší než ostatní členové Ligy spravedlnosti, má pro vás film i tuto odpověď. Pravděpodobně však uděláte dobře, když jí nebudete brát vážně.
Když se totiž superhrdinové snaží infiltrovat do vojenské základny, vytvoří Cyborg Barrymu falešný armádní průkaz, díky kterému se superhrdina dostane přes kontrolu. Pokud by však ona kontrola byla opravdu zodpovědná a pečlivá a pořádně zkontrolovala informace, které tento průkaz obsahuje, pravděpodobně by na tom celý plán ztroskotal.
Kromě falešného jména a několika dalších podrobností totiž onen průkaz obsahuje i datum Barryho narození. Tím je však šestý listopad roku 2010, což by z Barryho udělalo jen sedmiletého chlapce. I když šestadvacetiletý Ezra Miller (26), který superhrdinu hraje, vypadá mladě, sedm let je už trochu moc.
4. Nekonzistentní teroristé
Na začátku snímku se dozvídáme, čím si superhrdinové krátili čas od událostí filmu Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti. Wonder Woman se například věnovala ochraně světa před všemožnými nebezpečenstvími, což ji přivedlo i do Londýna, kde se postavila teroristickému komandu.
To chtělo vyhodit do povětří velkou část hlavního města Anglie a nebýt Wonder Woman, nejspíš by se jim to i povedlo. Je ale možné, že se větší části této teroristické složky podařilo uniknout, jelikož jejich počet, který je ukázán na začátku této scény neodpovídá počtu padouchů, které superhrdinka přemůže. Z devíti atentátníků totiž zpacifikuje jen čtyři, a tak je dost možné, že může zbytek této jednotky vesele plánovat další útoky.
3. Kouzelná motorka
Jedna část finále příběhu se týká malé ruské rodiny, která se snaží zachránit před nebezpečnou hrozbou z jiného světa, kterou s sebou přinesl obávaný Steppenwolf. Tato dějová linka má ukázat, že pokud by hrdinové nedokázali Steppenwolfa s jeho armádou zastavit, jejich porážka by postihla i obyčejné lidi, kteří s jejich konfliktem nemají nic společného.
Tato rodinka rozhodně nepochází z bohatých poměrů, což jde usoudit i ze záběrů z jejich obydlí. Žijí v malém betonovém domku, před kterým stojí oprýskaný pick-up a nevzhledný moped. Možná že jsou však ve skutečnosti bohatší, než to vypadá, jelikož je jejich moped zřejmě kouzelný.
Mezi jednotlivými záběry na dům se moped promění v enduro motorku, pak se vrátí do svého původního stavu a při zběsilém úprku ruské rodiny stojí před jejich domem opět motorka. Buď je to tedy kouzelný moped, nebo se v Rusku skrýval jeden z Transformerů. Jinak by totiž muselo jít o filmovou chybu, a to by tvůrci snímku určitě nedopustili.
2. Nezničitelné kalhoty
Superhrdinské obleky bývají často ušity ze speciálních materiálů, které jsou odolnější vůči poškození, uchrání jejich nositele před extrémními teplotami a často jsou i z nepromokavého materiálu. Jejich civilní oblečení však těmito vlastnostmi většinou nedisponují. Výjimkou potvrzující pravidlo jsou však zřejmě Supermanovy oblekové kalhoty, ve kterých byl na konci Batman vs Superman pohřben.
Když se ho jeho kolegové rozhodnou přivést zpátky k životu, využijí k tomu zázračnou vodu v kryptonské lodi, jak už jsme uvedli na začátku článku. Aquaman svého kolegu oděného v modrém obleku ponoří do vody, a když se superhrdina za ohlušujícího výbuchu probere zpátky k životu, přijde o veškeré oblečení, které měl do té chvíle na sobě.
Přijde o vše, až na své kalhoty, které nejenže zůstanou bez většího poškození, ale také jsou naprosto suché. Nejenže je tedy zvláštní, že tyto kalhoty přežily situaci, která rozložila Supermanovo sako i s košilí, ale zřejmě byly vytvořeny z materiálu, který naprosto odpuzuje veškerou vlhkost.
1. Pověstný knírek
Na závěr jsme si nechali filmovou chybu, kterou se Liga spravedlnosti proslavila ještě před svou premiérou. Henry Cavill (35), který ve filmu hraje Supermana, střídal natáčení superhrdinského filmu s natáčením šestého dílu Mission: Impossible, ve kterém mu obličej zkrášloval slušivý knír.
Právě kvůli těmto vousům však vypadají některé scény Ligy spravedlnosti tak podivně. Hercův knír byl totiž neslučitelný se Supermanovou tradiční vizáží, ale kvůli své smlouvě s tvůrci špionážní série si jej nemohl oholit. Knír mu byl proto odstraněn za pomoci speciálních efektů, a proto některé scény působí tak nepřirozeně. Ačkoliv je opravdu obdivuhodné, že se jim knír vůbec podařilo zakrýt, jejich snažení zkrátka nedokázalo ošálit moderní publikum, které má, co se týče superhrdinských filmů, opravdu vysoké nároky.
(tod)
Jason Momoa, Henry Cavill
Filmy:
Mission: Impossible
Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,
Tagy: