9 nejdůmyslnějších Easter Eggů v DC filmech

06.02.2018

Easter Eggy jsou malé rozličné narážky, které tvůrci vkládají do svých děl. Nejčastěji se nacházejí ve filmech, seriálech a videohrách. Může se jednat o narážky na jiné postavy, díla, ale třeba i tvůrce. Převážně nejsou důležité například pro děj.

Spíš jsou to jen takové drobné vtípky a odkazy, které mají udělat radost pozorným divákům a věrným fanouškům. Pojďme se podívat na devět nejdrobnějších narážek ze světa komiksových filmů studia DC.

1. Pocta tvůrci Supermana ve filmu Man of Steel

Ve jedné scéně tohoto filmu si Martha Kentová, adoptivní matka Supermana, prohlíží staré fotografie. Na jedné z nich je malý Clark Kent, tedy Superman, vyfocený během školní soutěže s typickou sopkou, zřejmě z papírmaše, které podle filmů zřejmě během svého života vyrobily snad všechny americké děti.

Pozornému oku neunikne symbol školy v pozadí, na kterém je napsáno Weisinger Primary School (tedy Weisingerova základní škola). Toto jméno školy je drobnou poctou jednomu z editorů Supermana, Mortovi Weisingerovi. Ten dohlížel na editace komiksů o Supermanovi v padesátých a šedesátých letech a byl jedním z lidí, kteří podobu komiksu výrazně vlivnili.

2. Pocta muži, který zvedl Suicide Squad z popela

Ve filmu Suicide Squad se tato partička bláznů ocitne v budově s názvem John F. Ostrander’s Federal Building (Federální budova Johna F. Ostrandera). Jedná se o další poctu člověku, který byl výrazně zapojen do tvorby tohoto komiksu DC. John Ostrander se totiž zasloužil o vzestup Suicide Squad v době, kdy popularita tohoto komiksu nebezpečně upadala. Do velké míry tak ovlivnil jeho podobu a bez něj by dost možná ani tento film nevznikl.

3. V novinách v Justice League so objevují Prince a David Bowie

Prince i David Bowie zemřeli v roce 2016. Zack Snyder nenápadně uctil jejich památku ve filmu Justice League (2017). Na záčátku filmu se objevuje krátký záběr na noviny Metropolis Post, ve kterých je článek s titulkem „Vrátili se na svou planetu? Vlna záhadných mizení hrdinů“. Řeší se totiž zmizení Supermana, vedle kterého jsou na fotografiích stavěni právě David Bowie a Prince. Naznačuje se tak, že tito hudební „hrdinové“ nezemřeli, ale jakožto mimozemšťani se vrátili na své domovské planety. Podobná narážka naznačovala vesmírný původ i Elvise Presleyho ve filmu Muži v černém.

4. Lex Luthor ve filmu Batman vs Superman má vězeňské číslo odkazující na Star Wars

Ve filmu Batman vs Superman skončí záporák Lex Luthor za mříženi. Jakožto vězeň dostane samozřejmě mundúr se specifickým vězeňským číslem. A právě toto číslo je drobným odkazem na legendární ságu Star Wars. V dílu Nová naděje se Luke Skywalker a Han Solo přestrojí za Stormstroopery-vojáky, které předtím porazili. Jeden z nich měl označení TK-421. A právě takové označení, konkrétně 16-TK-421, měl Lex Luthor na vězeňském oblečení.

5. Ve Watchmenech jsou zachráněni rodiče Bruce Wayna

V jedné z otevíracích scén filmu Watchmen zachraňuje hrdina Nightowl pár před lupičem. Muž i žena jsou slušně oblečeni, žena má perly, nacházejí se v temné uličce za operou a lupič má pistoli….to už Vám musí znít povědomě. Mělo by se totiž jednat o rodiče Bruce Wayna, jejichž smrt vede v universu DC ke zrodu Batmana. To naznačují i plakáty v pozadí, na kterých je právě Batman. Vedle nich jsou ještě plakáty s upoutávkami na operní představení, mezi nimiž je i jedno s názvem „Fledermaus“, což v němčině znamená netopýr. Watchmen se ale nacházejí v alternativní verzi světa, a právě v této realitě pravděpodobně manželé Waynovi nezemřou, takže ke zrodu Batmana, jak ho známe, zde nikdy nedojde.

6. Soundtrack filmu Batman začíná v sobě má skrytou zprávu

Hans Zimmer, který složil hudbu k filmu Batman začíná (2005) si pohrál nejen se skládáním hudby, ale i s vytvářením názvů písní pro soundtrack. A to rovnou dvěma způsoby. Zaprvé, všechny názvy písní jsou latinská jména různých druhů netopýrů, zadruhé první písmeny čtvrté až deváté skladby dávají dohromady slovo BATMAN.

7. Ve filmu Wonder Woman je narážka na budoucí události

Ve filmu Wonder Woman je drobná a pro kohokoliv, kdo není naprosto zoufale oddaný fanoušek Supermana, naprosto nepostřehnutelná narážka, která předvídá budoucnost. Když ve filmu Diana (Wonder Woman) vchází do pařížského muzea Louvre, přijede do záběru dodávka Wayne Enterprises. Už to samo o sobě je vlastně Easter Egg. Ještě podstatnější a skrytější zprávu ale předává poznávací značka tohoto auta. Má na sobě totiž napsáno JL-828-VZM. JL znamená Justice League, 828 představuje 82. číslo a 2. díl komiksu. A právě v tomto konkrétním komiksu Superman znovu ožije, což se stane v Justice League, filmu, který následuje po Wonder Woman.

8. Keep Calm and Call Batman

Ve supermanském filmu Man of Steel, když probíhá boj Supermana se záporákem Zodem, můžeme v jeden moment vidět v pozadí plakát, na kterém je napsáno Keep Calm and Call Batman.

9. Jokerův důraz na detail v Batman Begins

Jeden z batmanských filmů Batman začíná připravil diváky na příchod Jokera, ikonického nepřítele Batmana. Na konci filmu podává vyšetřovatel Gordon Batmanovi důkaz z místa činu, který je zabalený v sáčku. Jedná se o žolíkovou kartu, tedy kartu s Jokerem. To samo o sobě nic není. Důležitá je zde ale jedna nepatrná a poměrně špatně čitelná drobnost. Na důkazním štítku je totiž jako člověk, který tento důkaz a zajistil, podepsán kdosi se jménem J. Kerr. Přečteno anglicky se jedná o neopomenutelný náznak toho, že důkaz nejspíš nastrčil sám Joker v rámci svého (doslova) šíleně propracovaného plánu.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Gal Gadot, Henry Cavill, Jesse Eisenberg

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké filmy, komiksové filmy, Superman, liga spravedlnosti, DC, DC filmy, filmy s Batmanem, kinematografie, easter eggy, Wondar Woman, Muž z oceli, studio DC, Mark Hamill filmy, zajímavosti ze světa filmu, narážky ve filmech, postava Supermana
TOPlist